Atrakcje dla dzieci w Barcelonie

Atrakcje dla dzieci w Barcelonie to propozycja na spędzenie wielu miłych dni w barwnej atmosferze wielokulturowości oraz piękna zabytkowego miasta. Barcelona to bardzo kolorowe miasto Hiszpanii. To miasto Katalończyków, którzy mają swoją oryginalną kulturę. W Barcelonie mamy wiele atrakcji różnego rodzaju, nawet takie dla najmłodszych, które warto zwiedzić.

W dzisiejszym artykule mamy dla Was mały przewodnik po atrakcjach dla dzieci w Barcelonie. Przedstawimy kilka opcji, co warto zobaczyć, które miejsca dają dużo frajdy. Ponieważ miejsc jest bardzo dużo wybraliśmy te najciekawsze i polecane.

Zapraszamy do literatury!

Sprawdź: Dokumenty potrzebne na wakacjach w Chorwacji – wjazdowe, medyczne i dla kierowców

Zwiedzanie atrakcji dla dzieci w Barcelonie

Wybierając Barcelonę, jako miejsce na spędzenie urlopu z dziećmi, trzeba się odpowiednio przygotować. Pamiętajmy, że jest to inne państwo i ceny w innej walucie. Musimy zatem zabrać ze sobą odpowiednią ilość gotówki. Jeśli chcemy się upewnić ile kosztują bilety, kiedy i w jakich godzinach są otwarte możemy skorzystać z Internetu.

Atrakcje w Barcelonie
Atrakcje w Barcelonie

Atrakcje dla dzieci w Barcelonie – gdzie warto się wybrać?

Atrakcje dla dzieci w Barcelonie powinny być odpowiednio dobrane do wieku maluchów. Do tych najbardziej popularnych należą:

 • Magiczne Fontanny,
 • Muzeum FC Barcelony,
 • ogród zoologiczny,
 • oceanarium,
 • Park Güell,
 • Muzeum Czekolady,
 • Park Rozrywki Tibidabo,
 • CosmoCaixa,
 • Sagrada Familia,
 • Casta Ballo,
 • Miasteczko Hiszpańskie.

Magiczne Fontanny

Magiczne Fontanny to świat magii w towarzystwie muzyki, światła i wody. Czekają nam na nas spektakularne widowiska.

Pokazy Magicznych Fontann odbywają się w letnie wieczory na wzgórzu Montjuic. To Atrakcja dla całej rodziny. Co najważniejsze jest całkowicie darmowa.

Muzeum FC Barcelony

Najlepszą atrakcją dla dzieci w Barcelonie, szczególnie fanów piłki nożnej jest Muzeum FC Barcelony.

Kto nie chciałby na żywo zobaczyć szatni swoich ulubionych piłkarzy, posiedzieć na ławce rezerwowych lub zakupić w sklepiku oryginalne produkty piłkarskie? Gadżet ulubionego klubu to idealna pamiątka z wakacji. Choć dzieci raczej nie przepadają za muzeami, to może okazać się trafnym wyborem. Dzieci mogą się dowiedzieć o piłkarzach i klubie wiele nowych informacji. Ceny biletów – dorośli płacą 25 euro, dzieci od 6 roku życia i seniorzy powyżej 70 lat płacą 20 euro.

Ogród zoologiczny

Barcelońskie zoo zostało otwarte w 1892 roku. Od początku było to wyjątkowe miejsce. Jest to jeden z ogrodów, w którym mogliśmy zobaczyć goryla albinosa o imieniu Copito de Nieve. Poza tym dzieci uwielbiają zwierzęta i wizyta w zoo to zawsze dobry pomysł.

Ceny biletów nie są duże, dorośli muszą zapłacić 21 euro, dzieci od trzech lat 13 euro, a seniorzy powyżej 65 lat płacą 10,50 euro.

Oceanarium

Miłośnicy oceanicznych zwierząt ucieszą się z wizyty w Oceanarium. Zobaczymy w nim ponad 11 000 okazów zwierząt wodnych.

Większość z nich pochodzi z Morza Śródziemnomorskiego.

Największą atrakcją jest 80-metrowy tunel podwodny, w którym możemy z bliska obserwować wodne zwierzaki. Dorośli płacą 21 euro, a dzieci od 5 – 10 lat płacą 16 euro.

Zobacz: Jakie są potrzebne dokumenty do podróży po Bułgarii ?

Park Güell

Park Güell to bardzo kolorowe miejsce w Barcelonie. Znajdziemy tam wiele zabytków Antoniego Gaudiego.

To może być nie tylko zabawa dla dzieci, ale też mogą zdobyć nową wiedzę. Mamy do czynienia z bajeczną architekturą, ale też jest mnóstwo placów zabaw. Warto się tu wybrać, gdyż bilety kosztują tylko 13,50 euro za osobę dorosłą i 9 euro za dziecko.

Muzeum Czekolady

Które dziecko nie lubi czekolady? Wizyta w Muzeum Czekolady spodoba się każdemu łasuchowi bez względu na wiek. To atrakcja dla całej rodziny. Dowiemy się jaki wpływ na Barcelonę miał przemysł cukierniczy w przeciągu lat.

Zaskakujące mogą być dla nas rzeźby wykonane z czekolady, rzeźby znanych osób lub miejsc. Możemy wziąć udział w warsztatach tworzenia czekoladowych lizaków. Może być to bardzo ciekawe doświadczenie dla dziecka. Koszt biletu wynosi 10 euro.

Park Rozrywki Tibidabo

Park Rozrywki Tibidabo został stworzony na początku XX wieku. Jest stworzony na wzór retro lunaparku. Atrakcje znajdujące się w tym miejscu są przeznaczone głównie dla najmłodszych.

Park rozrywki jest położony na wzgórzu Tibidabo, przez co mamy doskonały widok na piękną panoramę miasta. Możemy się tam dostać za pomocą kolejki, koszt to 8 euro w dwie strony lub 4 euro w dwie strony, jeśli zakupisz też wejście do parku rozrywki. Do wyboru mamy pełny bilet wstępu, który obejmuje wstęp na wszystkie atrakcje, wtedy musimy liczyć się z kosztem 30 euro za osobę dorosła i 10 euro za dziecko.

Możemy też wybrać bilet częściowy. Wtedy korzystamy tylko z najstarszych atrakcji parku na najwyższym poziomie wzgórza. Wtedy osoba dorosła zapłaci 13 euro, a za dziecko 8 euro. Dzieci poniżej 90 cm wzrostu mogą korzystać z atrakcji za darmo.

CosmoCaixa

CosmoCaixa to bardzo ciekawe muzeum w Barcelonie, które jest całkowicie interaktywne.

Poświęcone jest nauce nad rozwojem człowieka. Dlaczego jeszcze warto wybrać to muzeum? Ponieważ znajdziemy atrakcję jaką jest Bosque Inundado – sztuczne lasy deszczowe. Możemy się poczuć, jak w amazońskiej dżungli. Poczujemy zapach tropikalnego lasu i zobaczymy faunę i florę Ameryki Południowej.

Sagrada Familia

Sagrada Familia to secesyjny kościół w Barcelonie. Ma status bazyliki mniejszej. To również dzieło projektanta Antoniego Gaudiego. Choć dzieci zazwyczaj nudzą się w kościele, ten robi piorunujące wrażenie.

Jest ogromny, ma wielkie wieże, dziecko może też być pod wrażeniem i zachwytem wnętrza. Dzieci do 10 lat wchodzą za darmo, dorośli – 26 euro, młodzież i emeryci – 24 euro.

Casta Ballo

To budynek mieszkalny w Barcelonie. Jednak znany jest ze swojego nietypowego kształtu, co może zainteresować nasze dziecko.

To również projekt autorstwa Antoniego Gaudiego. Budynek ma bogate zdobienia, fasada składa się z licznych motywów zwierzęcych. Łuskowany dach przypomina smoka.

Budynek mieni się różnymi kolorami ze względu na różnokolorowe kawałki ceramiki i potłuczonych kafli. Cena biletu dla osoby dorosłe wynosi 25 euro, dla dzieci 22 euro. Dzieci do 7 roku życia wchodzą za darmo.

Zobacz także: Ceny autostrad we Włoszech

Miasteczko Hiszpańskie

Poble Espanyol to Miasteczko Hiszpańskie, które powstało na wzgórzu Montjuic. Jest to skansen i muzeum etnograficzne. Możemy tu zobaczyć odwzorowane najważniejsze budynki w Hiszpanii.

To bogactwo różnych styli architektonicznych charakterystycznych dla danego regionu. To obecnie jedna z najbardziej popularnych atrakcji w Barcelonie i może zainteresować każdego członka rodziny. Posiada wiele atrakcji – ponad 100 budynków. Dodatkowo organizowane są warsztaty flamenco.

To idealne miejsce na organizację imprez kulturowych, koncertów czy pokazów audiowizualnych. Warto śledzić informacje, kiedy co się odbywa. Możemy też znaleźć ciekawe warsztaty kulinarne dla dorosłych i dla dzieci. Osoby dorosłe muszą wydać na tę atrakcję 12,50 euro, a młodzież i emeryci 7 euro. Dzieci wchodzą za darmo.

Atrakcje w Barcelonie - opinie
Atrakcje w Barcelonie – opinie

Atrakcje dla dzieci w Barcelonie – opinie

Jeśli byliście już w Barcelonie i wasze dzieci korzystały z tamtejszych okazji z chęcią dowiemy się jakie są Wasze opinie. Co Was zaskoczyło, które atrakcje podobały się Wam najbardziej? Czekamy w sekcji komentarzy.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« ||

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *